Saiz Teks : Pilihan Warna :  default green red red contrast gplay light rose
  • Laman Utama
  • Profil
  • Senarai Yang di-Pertua Dewan Undangan Negeri

Senarai Yang di-Pertua Dewan Undangan Negeri

BIL.

SENARAI NAMA

TEMPOH PENGGAL                          

1.

Tuan Haji Sulaiman bin Haji Ahmad

06 Jun 1959 hingga 01 April 1964
25 April 1964 hingga 19 Mac 1969

2.

Dato' Harun bin Sirat

10 Mei 1969 hingga 31 Julai 1974
24 Ogos 1974 hingga 16 Jun 1978

3.

Dato' Hj. Hassan bin Hj. Md. Noh

08 Julai 1978 hingga 29 Mac 1982

4.

Dato' Teh Ewe Lim

22 April 1982 hingga 19 Julai 1986

5.

Dato' Ooi Ean Kwong

03 Ogos 1986 hingga 05 Oktober 1990

6.

Dato' Hj. Abd. Rahman bin Hj. Abbas

21 Oktober 1990 hingga 04 April 1995

7.

Dato' Hj. Yahaya bin Abdul Hamid

25 April 1995 hingga 10 November 1999
29 November 1999 hingga 02 Mac 2004
21 Mac 2004 hingga 12 Febrauri 2008

8.

Dato' Hj. Abdul Halim bin Hussain

08 Mac 2008 hingga 27 Jun 2013

9.

Dato' Law Choo Kiang

28 Jun 2013 hingga sekarang